Klasy II a i III c na wycieczce w Toruniu

Opublikowano: czwartek, 26, październik 2017
admin_rs

24 października 2017 r. klasy II a i III c były na wycieczce w Toruniu. Najpierw w planetarium wzięły udział w seansie pt. ”Cudowna podróż”, podczas którego zostały zaprezentowane podstawowe gwiazdozbiory i związane z nimi mity greckie. Uczniowie zgłębili wiedzę o Słońcu, a także o poszczególnych planetach w Układzie Słonecznym. W Teatrze Baj dzieci obejrzały wspaniałe przedstawienie kukiełkowe pt. „Kopciuszek”.

Czytaj więcej: Klasy II a i III c na wycieczce w Toruniu

Nasze wielkie wyprawy Gdańsk, Szymbark

Opublikowano: czwartek, 12, październik 2017
admin_rs

12 października uczniowie klasy 6d obejrzeli spektakl w Teatrze Miniatura w Gdańsku pt.: ”Turban mistrza Mansura”. Główny bohater to arabski mędrzec, nauczyciel sufizmu. Myślą przewodnią jest droga rozwoju i samodoskonalenia. Kolejnym etapem podróży był Szymbark.

Czytaj więcej: Nasze wielkie wyprawy Gdańsk, Szymbark

WYCIECZKA kl. IVc i IVe do KARNIT

Opublikowano: czwartek, 12, październik 2017
admin_rs

Ucznowie wspaniale bawili się w Bajkowym Świecie Kłobuka na terenie zamku w Karnitach. Wraz z wychowawcami i opiekunami poznawali piękno Pojezierza Iławskiego i historię zamku nad j. Kocioł.

Czytaj więcej: WYCIECZKA kl. IVc i IVe do KARNIT

III a i III c na wycieczce w Trójmieście

Opublikowano: wtorek, 20, czerwiec 2017
admin_rs

26 maja uczniowie klasy III a i III c udali się na wycieczkę do Trójmiasta. Tam najpierw odwiedzili Centrum Nauki Experyment w Gdyni, gdzie mogli odkrywać tajemnice otaczającego nas świata.

Pierwszym punktem programu dla dzieci z klasy III a był udział w zajęciach „H2O ŁYK WIEDZY”, podczas których dzieci dowiedziały się m.in. czy olej i woda mieszają się, dlaczego woda jest niezbędna do życia.

Czytaj więcej: III a i III c na wycieczce w Trójmieście

Wspomnienia ze słonecznego Gdańska.

Opublikowano: poniedziałek, 19, czerwiec 2017
admin_ko
Wspomnienia ze słonecznego Gdańska.

W dniu 6. czerwca 2017r. uczniowie klas: IV d oraz VI b wyruszyli na wspólną autokarową wycieczkę do Gdańska. Już od rana dopisywała piękna pogoda, zachęcająca do wizyty w tym uroczym mieście. Najpierw, po dotarciu, młodzi turyści udali się do Centrum Nauki Hewelianum, gdzie odbyły się interesujące warsztaty na temat szyfru słynnej Enigmy. Można było też podziwiać różne gry interakcyjne z dziedziny matematyki. Następnie wszyscy udali się na Stare Miasto, podziwiając nie tylko architekturę i zabytki, w tym Bazylikę Mariacką, ale również odwiedzili fabrykę, w której wyrabiają fantazyjne, smaczne cukierki. Jadąc w kierunku Wrzeszcza, uczniowie obserwowali Pomnik Poległych Stoczniowców, poznając trudną historię lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Radość zagościła na twarzach uczestników, kiedy autokar zajechał pod Jumpcity i tam odbyła się godzina wspaniałych zajęć rekreacyjnych pod okiem doświadczonego instruktora. Zmęczeni, ale szczęśliwi uczniowie udali się potem na smaczny posiłek. Apetyty dopisywały...

Czytaj więcej: Wspomnienia ze słonecznego Gdańska.

WYCIECZKA KLASY VIE – TRÓJMIASTO

Opublikowano: środa, 07, czerwiec 2017
admin_rs

 

W dniach 22-23 maja 2017r. klasa VI e odwiedziła Trójmiasto, a w nim: Questroom – pokoje zagadki, stadion Energa Gdańsk i muzeum Lechii, Jumpcity w Gdyni i Oceanarium. Dzień zakończył się podziwianiem zachodu słońca na plaży. Drugiego dnia uczniowie mieli okazję zwiedzić niedawno otwarte Muzeum II Wojny Światowej. Po rejsie galeonem Lew grupa dotarła na Westerplatte, gdzie oddała hołd pod pomnikiem poległych żołnierzy.

Czytaj więcej: WYCIECZKA KLASY VIE – TRÓJMIASTO

III d - Dzień Dziecka w Bibliotece Miejskiej w Iławie

Opublikowano: niedziela, 04, czerwiec 2017
admin_rs

1 czerwca 2017 roku uczniowie klasy III d spędzili Dzień Dziecka w Bibliotece Miejskiej w Iławie. Uczestniczyli tam w warsztatach artystycznych. Wykonali odlewy z gipsu przygotowując wcześniej formy z gliny. Zwiedzili również wystawę związaną tematycznie z bajką Marii Konopnickiej „O sierotce Marysi i Krasnoludkach”.

 

 

Czytaj więcej: III d - Dzień Dziecka w Bibliotece Miejskiej w Iławie