Słoneczne Trójmiasto

Opublikowano: poniedziałek, 04, czerwiec 2018
admin_rs

 W dniu 29.05.2018. uczniowie klas: Vd oraz VII b wyruszyli, wraz z opiekunami, na autokarową wycieczkę do Trójmiasta, której celem było nie tylko podziwianie Bałtyku i wizyta w Jumpcity, ale również zapoznanie się z miejscami kultu patriotycznego, czyli: poznanie historii najnowszej, związanej z walką z komunizmem o godność osobistą, czego przykładem jest Pomnik Stoczniowców oraz Pomnik Poległych w Obronie Ojczyzny w Gdyni. Na skwerze Kościuszki w Gdyni znajduje się też pomnik wybitnego pisarza powieści o tematyce marynistycznej Józefa Conrada Korzeniowskiego, którego ród zasłynął w walce z zaborem rosyjskim, a ojciec zginął na Syberii. Zwiedzaliśmy też Muzeum Oceaniczne, spacerowaliśmy po sopockim molo i skorzystaliśmy z zajęć właśnie w gdyńskim Jumpcity. Było świetnie; już w drodze powrotnej planowaliśmy wycieczkę na następny rok- tym razem do samej Gdyni. Szczęśliwie, w pogodnych nastrojach powróciliśmy do Iławy, dziękując za opiekę Panu kierowcy Janowi Kozibskiemu oraz Nauczycielkom, Paniom: Barbarze Flis- Pachockiej, Iwonie Grubalskiej, Oli Seroczyńskiej i Annie Kamińskiej.

Czytaj więcej: Słoneczne Trójmiasto

Klasowy Piknik Rodzinny w Gardzieniu

Opublikowano: wtorek, 22, maj 2018
admin_rs

8 maja uczniowie klasy III E wraz z  rodzicami i wychowawcą bawili się na Klasowym Pikniku Rodzinnym w Gardzieniu.  Sprzyjająca pogoda, atrakcje i miła atmosfera sprawiły, że wszyscy uczestnicy imprezy bawili się świetnie!

Klasy II a i III c na wycieczce w Toruniu

Opublikowano: czwartek, 26, październik 2017
admin_rs

24 października 2017 r. klasy II a i III c były na wycieczce w Toruniu. Najpierw w planetarium wzięły udział w seansie pt. ”Cudowna podróż”, podczas którego zostały zaprezentowane podstawowe gwiazdozbiory i związane z nimi mity greckie. Uczniowie zgłębili wiedzę o Słońcu, a także o poszczególnych planetach w Układzie Słonecznym. W Teatrze Baj dzieci obejrzały wspaniałe przedstawienie kukiełkowe pt. „Kopciuszek”.

Czytaj więcej: Klasy II a i III c na wycieczce w Toruniu

Nasze wielkie wyprawy Gdańsk, Szymbark

Opublikowano: czwartek, 12, październik 2017
admin_rs

12 października uczniowie klasy 6d obejrzeli spektakl w Teatrze Miniatura w Gdańsku pt.: ”Turban mistrza Mansura”. Główny bohater to arabski mędrzec, nauczyciel sufizmu. Myślą przewodnią jest droga rozwoju i samodoskonalenia. Kolejnym etapem podróży był Szymbark.

Czytaj więcej: Nasze wielkie wyprawy Gdańsk, Szymbark

WYCIECZKA kl. IVc i IVe do KARNIT

Opublikowano: czwartek, 12, październik 2017
admin_rs

Ucznowie wspaniale bawili się w Bajkowym Świecie Kłobuka na terenie zamku w Karnitach. Wraz z wychowawcami i opiekunami poznawali piękno Pojezierza Iławskiego i historię zamku nad j. Kocioł.

Czytaj więcej: WYCIECZKA kl. IVc i IVe do KARNIT

III a i III c na wycieczce w Trójmieście

Opublikowano: wtorek, 20, czerwiec 2017
admin_rs

26 maja uczniowie klasy III a i III c udali się na wycieczkę do Trójmiasta. Tam najpierw odwiedzili Centrum Nauki Experyment w Gdyni, gdzie mogli odkrywać tajemnice otaczającego nas świata.

Pierwszym punktem programu dla dzieci z klasy III a był udział w zajęciach „H2O ŁYK WIEDZY”, podczas których dzieci dowiedziały się m.in. czy olej i woda mieszają się, dlaczego woda jest niezbędna do życia.

Czytaj więcej: III a i III c na wycieczce w Trójmieście

Wspomnienia ze słonecznego Gdańska.

Opublikowano: poniedziałek, 19, czerwiec 2017
admin_ko
Wspomnienia ze słonecznego Gdańska.

W dniu 6. czerwca 2017r. uczniowie klas: IV d oraz VI b wyruszyli na wspólną autokarową wycieczkę do Gdańska. Już od rana dopisywała piękna pogoda, zachęcająca do wizyty w tym uroczym mieście. Najpierw, po dotarciu, młodzi turyści udali się do Centrum Nauki Hewelianum, gdzie odbyły się interesujące warsztaty na temat szyfru słynnej Enigmy. Można było też podziwiać różne gry interakcyjne z dziedziny matematyki. Następnie wszyscy udali się na Stare Miasto, podziwiając nie tylko architekturę i zabytki, w tym Bazylikę Mariacką, ale również odwiedzili fabrykę, w której wyrabiają fantazyjne, smaczne cukierki. Jadąc w kierunku Wrzeszcza, uczniowie obserwowali Pomnik Poległych Stoczniowców, poznając trudną historię lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Radość zagościła na twarzach uczestników, kiedy autokar zajechał pod Jumpcity i tam odbyła się godzina wspaniałych zajęć rekreacyjnych pod okiem doświadczonego instruktora. Zmęczeni, ale szczęśliwi uczniowie udali się potem na smaczny posiłek. Apetyty dopisywały...

Czytaj więcej: Wspomnienia ze słonecznego Gdańska.