SZKOLNA POCZTA WALENTYNKOWA

Opublikowano: wtorek, 06, luty 2018
admin_bs

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele !

14 lutego to wyjątkowy dzień nie tylko dla zakochanych !!! Przecież bliscy naszym sercom są także przyjaciele, szkolne koleżanki i koledzy, a także nauczyciele i wychowawcy. Warto więc wykorzystać to święto i przygotować dla nich kartkę z kilkoma miłymi słowami, które przypomną im, jak bardzo są dla nas ważni i jak nam na nich zależy.

Rada Samorządu Uczniowskiego zachęca wszystkich uczniów i pracowników naszej „Czwórki” do wzięcia udziału w szkolnej poczcie walentynkowej. Wypełnioną i zaadresowaną kartkę walentynkową wrzucamy do specjalnie przygotowanej skrzynki, którą umieścimy na szkolnym korytarzu, obok sekretariatu. Życzenia wrzucamy do wtorku (13 lutego), do g. 10.00. Następnie walentynki zostaną odpowiednio rozdzielone i  14 lutego dostarczone do wszystkich adresatów przez naszych walentynkowych listonoszy.        

Zapraszamy do zabawy !!!

                                                                                       Samorząd Uczniowski z opiekunem

Na kopercie koniecznie podaj imię i nazwisko adresata i klasę, do której chodzi !!!

       


Bal karnawałowy w "Czwórce"

Opublikowano: wtorek, 09, styczeń 2018
admin_bs

Dnia 13.01.2018 w sali gimnastycznej SP4 odbędzie się bal karnawałowy dla uczniów klas I-VII

Serdecznie zapraszamy !!!

Klasy I i II oraz klasy III: a, b, c, d - bawią się od 8.30 do 10.00
Klasy III: e, f oraz klasy IV - bawią się od 10.15 do 11.45
Klasy V – VII bawią się od 12.00 do 14.00

"Serducho"

Opublikowano: wtorek, 02, styczeń 2018
admin_bs

Jak co roku zachęcamy Was do udziału w szkolnej akcji „Serducho”, która wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W dniach 11 i 12 stycznia, podczas długich przerw, wolontariusze będą kwestowali z puszkami i rozprowadzali serduszka WOŚP. Także w czasie balu karnawałowego 13 stycznia można będzie zdobyć serduszko i wspomóc akcję.

Zapraszamy do udziału !

opiekun SU Bernadeta Szurgot

NA WASZĄ POMOC MOŻNA ZAWSZE LICZYĆ !!!

Opublikowano: poniedziałek, 01, styczeń 2018
admin_bs

Po raz kolejny nie zawiedliście w realizacji akcji charytatywnej „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” !!!
To dzięki Wam, znowu mogliśmy obdarować świątecznymi podarunkami wychowanków Domu Dziecka w Pacółtowie !
Uczniom, Rodzicom i Pracownikom Szkoły – serdecznie dziękujemy za wielkie serca !


Rada Samorządu Uczniowskiego z opiekunem

"Z kulturą osobistą za pan brat"

Opublikowano: wtorek, 28, listopad 2017
admin_bs

W ramach realizacji programu „Z kulturą osobistą za pan brat” Rada SU opracowała Szkolny Katalog Dobrego Zachowania,który wcześniej umieściliśmy już na stronie internetowej szkoły. Powinni go przestrzegać wszyscy uczniowie „Czwórki”.

Dodatkowo na poziomie klas VII ze społeczności uczniowskiej wyłonimy uczniów, którzy swoją postawą i kulturą osobistą zasłużą na miano UCZNIA FAIR PLAY. Akcja ta pod hasłem „poszukiwany, poszukiwana…” rozpocznie się jeszcze w listopadzie 2017 r. i trwać będzie do czerwca 2018 r. Szczegóły akcji – u wychowawców klas VII.

Zostań Świętym Mikołajem

Opublikowano: wtorek, 28, listopad 2017
admin_bs

Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w corocznej akcji charytatywnej „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, dzięki której wspieramy wychowanków Domu Dziecka w Pacółtowie. W Domu Dziecka obecnie przebywa 27 wychowanków. Najmłodsze dzieci: chłopiec (6 lat) – marzy o piłce nożnej i samochodzikach, dwie dziewczynki (7 i 8 lat) marzą o lalkach księżniczkach i różnych przytulankach. Wychowankowie placówki potrzebują: *odzież (szczególnie rajstopy, skarpety, kapcie, bieliznę osobistą), *środki higieny osobistej (płyny, żele, dezodoranty, pasty do zębów, szczoteczki, mydła, kremy, szampony itp.) *chemię gospodarczą (proszki i płyny do prania, płyny do płukania).

Zbiórka trwa do 8 grudnia 2017 r. Rzeczy przynosimy do biblioteki szkolnej.

Konferencja Samorządów Uczniowskich

Opublikowano: wtorek, 21, listopad 2017
admin_bs

10 listopada 2017 r. w SP 5 odbyła się konferencja samorządów uczniowskich iławskich szkół podstawowych pod hasłem „Co z tą młodzieżą?”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 7 a (Maciej Górski, Kacper Włodarczyk, Jakub Stybowski) i 7 b (Martyna Bieńkowska, Amelia Szustkowska) oraz opiekun p. Beata Jastrzębska. Mieliśmy okazję wysłuchać wypowiedzi iławskiej radnej p. Elżbiety Prasek nt. jej drogi do ratusza. Uczniowie i przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Iławy pracowali w grupach; dyskutowali o tym, jakie są dobre i złe strony samorządności, co uczniowie mogą w szkole zmienić, czego im w niej brakuje. Po podsumowaniu warsztatów wszyscy uczniowie otrzymali podziękowania za uczestnictwo.

M.Bieńkowska i A.Szustkowska
(uczennice klasy 7 b)

B.Sz.