RAJD ROWEROWY DLA NIEPODLEGŁEJ

Opublikowano: czwartek, 06, wrzesień 2018 admin_rs

Z okazji obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę również i w rozpoczynającym się roku szkolnym w naszej placówce podejmiemy wiele działań dla uczczenia tej Rocznicy.

Pierwszym z nich jest RAJD ROWEROWY DLA NIEPODLEGŁEJ. Delegacja naszej szkoły składająca się z reprezentantów najstarszych klas - uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu – odwiedziła miejsca pamięci narodowej w Iławie i okolicy. Były to miejsca: Dąb Pomnik Pamięci Ofiar Katynia na terenie Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku i Grób Nieznanego Żołnierza. Poprzez złożone kwiaty, zapalony znicz i modlitwę oddaliśmy hołd Polakom walczącym o wolność naszej Ojczyzny. Dalsza trasa prowadziła szlakiem papieskim do wsi Jezierzyce ( dawniej Gizerek, niem. Geserich See) położonej na wysokim brzegu Jezioraka. Tu dwukrotnie przebywał kard. Karol Wojtyła, który jako papież Polak i patriota troszczył się o sprawy polskie.

,, Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować. Wreszcie, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak to Westerplatte. Utrzymać i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie i dla innych.,,                                                       Jan Paweł II

 

Beata Jastrzębska

Odsłony: 243