Spotkanie z policjantem w klasach 4-6- bezpieczne Święta i Sylwester

Opublikowano: piątek, 14, grudzień 2018
admin_rs

11 i 13 grudnia 2018 roku odbyły się spotkania z Panią rzecznik iławskiej policji dla klas 4-6. Podczas apelu Pani policjant przypomniała zasady bezpiecznego spędzania Świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra.

Czytaj więcej: Spotkanie z policjantem w klasach 4-6- bezpieczne Święta i Sylwester

„Będę Czwartakiem”

Opublikowano: wtorek, 19, czerwiec 2018
admin_rs

Jak co roku w naszej szkole zrealizowano program wychowawczy „Będę czwartakiem”, którego celem jest złagodzenie obaw uczniów kl. III przed zmianami czekającymi na nich w klasach starszych. Głównym elementem w/w programu jest „Tydzień Czwartaka” zakończony imprezą „Czwartaki prezentują”. Podczas tej imprezy uczniowie klas czwartych w formie scenek rodzajowych przybliżyli młodszym koleżankom i kolegom obowiązki ucznia w klasie czwartej  W bieżącym roku szkolnym została ona zorganizowana 13.06.2018 r.

Czytaj więcej: „Będę Czwartakiem”

„Emocje – znam, nazywam, rozpoznaję”

Opublikowano: czwartek, 07, czerwiec 2018
admin_rs

Pod koniec maja uczniowie wszystkich klas 2 uczestniczyli w zajęciach psychoedukacyjnych „Emocje – znam, nazywam, rozpoznaję”. Zajęcia prowadziła p. Aleksandra Podwalska psycholog z PCRE Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Iławie. Głównym celem spotkania z gościem było omówienie czterech podstawowych emocji: radości, złości, smutku, lęku oraz doskonalenie umiejętności nazywania i konstruktywnego wyrażania emocji. Uczniowie bawiąc się kształtowali także takie zdolności jak: współpraca, tolerancja i akceptacja innych, nawiązywanie pozytywnych relacji.

Czytaj więcej: „Emocje – znam, nazywam, rozpoznaję”

Program Domowych Detektywów- Jaś i Małgosia na tropie

Opublikowano: poniedziałek, 07, maj 2018
admin_rs

Od lutego w klasie 5d realizowany był Program Domowych Detektywów- Jaś i Małgosia na tropie. Program ma na celu opóźnienie inicjacji alkoholowej u dzieci i młodzieży. Uczniowie wraz z wychowawcą omawiali zagadnienia w czasie godzin wychowawczych, a następnie dzieci wraz z rodzicami pracowali w domu. Podsumowaniem programu był Wieczór Jasia i Małgosi, w którym uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami.

Czytaj więcej: Program Domowych Detektywów- Jaś i Małgosia na tropie

„Trzymaj formę”

Opublikowano: poniedziałek, 30, kwiecień 2018
admin_rs

Od października 2017 r. uczniowie klasy 5a uczestniczą w ogólnopolskim programie „Trzymaj formę”, w ramach którego uczą się, czym jest racjonalne odżywianie, jak komponować zdrowe posiłki, jakich produktów spożywczych  unikać. Przekonują się również, że aktywność fizyczna - połączona ze zbilansowaną dietą - gwarantuje dobre samopoczucie, daje energię i zapewnia chęć do nauki.

            Z myślą o rówieśnikach piątoklasiści przygotowali krótką prezentację oraz opracowali ulotkę propagującą zdrowy styl życia.

Ulotka - >>>klik<<<

Czytaj więcej: „Trzymaj formę”

„Nie daj się” i „Poznaj swój potencjał”

Opublikowano: piątek, 09, luty 2018
admin_rs

W grudniu i w styczniu uczniowie klasy 4b i 4d uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych „Nie daj się”. Celem warsztatów było dostarczenie dzieciom wiedzy na temat sytuacji niebezpiecznych, wzrost świadomości nt. rodzajów przemocy, wzmocnienie w dziecku przekonania, że ma prawo dbać o swoje bezpieczeństwo. Zajęcia były przeprowadzone przez psychologa p. Joannę Cieszewską i pedagoga p. Katarzynę Białek specjalistów z Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji – Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Iławie. Również w styczniu uczniowie klas VII mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach z doradztwa zawodowego,  zrealizowanych przez pedagoga p. Dorotę Liskin także specjalistę z w/w placówki. Temat spotkania „Poznaj swój potencjał – rodzaje inteligencji a sposób uczenia się (w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera).

Czytaj więcej: „Nie daj się” i „Poznaj swój potencjał”

„Dopalacze” – niebezpieczne substancje

Opublikowano: piątek, 09, luty 2018
admin_rs

W związku z istniejącym zagrożeniem rozpowszechniania i zażywania tzw. „dopalaczy” wśród dzieci i młodzieży, w styczniu w naszej szkole zorganizowano dla rodziców uczniów kl. V-VII i nauczycieli prelekcję, dotyczącą szkodliwości używania „dopalaczy”. Pani mgr Iwona Marchlewska pracownik Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Iławie omówiła temat zapobiegania i szkodliwości zażywania tzw. „dopalaczy” w oparciu o prezentację multimedialną. Tematyka, która została poruszona spotkała się z dużym zainteresowaniem rodziców.

Czytaj więcej: „Dopalacze” – niebezpieczne substancje