„Nie daj się” i „Poznaj swój potencjał”

Opublikowano: piątek, 09, luty 2018
admin_rs

W grudniu i w styczniu uczniowie klasy 4b i 4d uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych „Nie daj się”. Celem warsztatów było dostarczenie dzieciom wiedzy na temat sytuacji niebezpiecznych, wzrost świadomości nt. rodzajów przemocy, wzmocnienie w dziecku przekonania, że ma prawo dbać o swoje bezpieczeństwo. Zajęcia były przeprowadzone przez psychologa p. Joannę Cieszewską i pedagoga p. Katarzynę Białek specjalistów z Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji – Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Iławie. Również w styczniu uczniowie klas VII mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach z doradztwa zawodowego,  zrealizowanych przez pedagoga p. Dorotę Liskin także specjalistę z w/w placówki. Temat spotkania „Poznaj swój potencjał – rodzaje inteligencji a sposób uczenia się (w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera).

Czytaj więcej: „Nie daj się” i „Poznaj swój potencjał”

„Dopalacze” – niebezpieczne substancje

Opublikowano: piątek, 09, luty 2018
admin_rs

W związku z istniejącym zagrożeniem rozpowszechniania i zażywania tzw. „dopalaczy” wśród dzieci i młodzieży, w styczniu w naszej szkole zorganizowano dla rodziców uczniów kl. V-VII i nauczycieli prelekcję, dotyczącą szkodliwości używania „dopalaczy”. Pani mgr Iwona Marchlewska pracownik Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Iławie omówiła temat zapobiegania i szkodliwości zażywania tzw. „dopalaczy” w oparciu o prezentację multimedialną. Tematyka, która została poruszona spotkała się z dużym zainteresowaniem rodziców.

Czytaj więcej: „Dopalacze” – niebezpieczne substancje

„Jak bezpiecznie spędzić ferie” – spotkanie z policjantem uczniów klas I-III

Opublikowano: piątek, 12, styczeń 2018
admin_rs

Zimowe ferie zbliżają się do nas wielkimi krokami. Będzie to czas odpoczynku od zajęć szkolnych, beztroskich zabaw na śniegu. Aby te ferie upłynęły wszystkim uczniom bezpiecznie, dnia 10 stycznia br. uczniowie kl. I-III spotkali się z dzielnicowym KPP w Iławie mł.asp. D.Bonisławskim. Tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci w podczas ferii zimowych.

Czytaj więcej: „Jak bezpiecznie spędzić ferie” – spotkanie z policjantem uczniów klas I-III

Kompetencje na szóstkę - Fundacja Uniwersytet dla Dzieci w Krakowie z klasą 6d z SP4 w Iławie

Opublikowano: poniedziałek, 27, listopad 2017
admin_rs

Uczniowie klasy 6d za Szkoły Podstawowej nr 4 im. Polskich Podróżników uczestniczą w zajęciach Uniwersytetu dla dzieci w Krakowie w ramach programu „Kompetencje na szóstkę II”.

Czytaj więcej: Kompetencje na szóstkę - Fundacja Uniwersytet dla Dzieci w Krakowie z klasą 6d z SP4 w Iławie

BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE. ODPOWIEDZIALNE KORZYSTANIE PRZEZ DZIECI Z MEDIÓW SPOŁECZNYCH.

Opublikowano: środa, 22, listopad 2017
admin_rs

W Internecie istnieje wiele potencjalnych zagrożeń, na które narażone jest każde dziecko. Większość rodziców jest świadoma, że Internet nie zawsze jest dla ich dzieci miejscem bezpiecznym. W związku z rosnącym zagrożeniem związanym z korzystaniem przez dzieci z mediów społecznych w środę 15.11.2017 r. z rodzicami uczniów kl. III-IV spotkał się p. Mariusz Grossmann psycholog PCRE PP-P w Iławie.

Czytaj więcej: BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE. ODPOWIEDZIALNE KORZYSTANIE PRZEZ DZIECI Z MEDIÓW SPOŁECZNYCH.

Zajęcia profilaktyczne „Jedno Życie. Jedna szansa.”

Opublikowano: niedziela, 05, listopad 2017
admin_rs

W październiku naszą Szkołę odwiedzili pedagodzy z Ośrodka Psychoedukacji, Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie w Iławie p. Aleksandra Tomaszkiewicz i p. Arkadiusz Brzuska. Goście przeprowadzili w kl. VI-VII zajęcia profilaktyczne obejmujące tematykę używek, uzależnień od narkotyków, a w szczególności dopalaczy „Jedno życie. Jedna Szansa.”.

Czytaj więcej: Zajęcia profilaktyczne „Jedno Życie. Jedna szansa.”

„BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE”

Opublikowano: niedziela, 29, październik 2017
admin_rs

W czwartek 26.10.2017 r. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie ponownie odwiedzili uczniów klas I. Przypomnieli im zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i o konieczności noszenia odblasków, gdyż tylko dzięki nim pieszy jest dobrze widoczny i bezpieczny na drodze o świcie i po zmierzchu.

Czytaj więcej: „BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE”