„Będę Czwartakiem”

Opublikowano: wtorek, 19, czerwiec 2018
admin_rs

Jak co roku w naszej szkole zrealizowano program wychowawczy „Będę czwartakiem”, którego celem jest złagodzenie obaw uczniów kl. III przed zmianami czekającymi na nich w klasach starszych. Głównym elementem w/w programu jest „Tydzień Czwartaka” zakończony imprezą „Czwartaki prezentują”. Podczas tej imprezy uczniowie klas czwartych w formie scenek rodzajowych przybliżyli młodszym koleżankom i kolegom obowiązki ucznia w klasie czwartej  W bieżącym roku szkolnym została ona zorganizowana 13.06.2018 r.

Czytaj więcej: „Będę Czwartakiem”

„Emocje – znam, nazywam, rozpoznaję”

Opublikowano: czwartek, 07, czerwiec 2018
admin_rs

Pod koniec maja uczniowie wszystkich klas 2 uczestniczyli w zajęciach psychoedukacyjnych „Emocje – znam, nazywam, rozpoznaję”. Zajęcia prowadziła p. Aleksandra Podwalska psycholog z PCRE Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Iławie. Głównym celem spotkania z gościem było omówienie czterech podstawowych emocji: radości, złości, smutku, lęku oraz doskonalenie umiejętności nazywania i konstruktywnego wyrażania emocji. Uczniowie bawiąc się kształtowali także takie zdolności jak: współpraca, tolerancja i akceptacja innych, nawiązywanie pozytywnych relacji.

Czytaj więcej: „Emocje – znam, nazywam, rozpoznaję”

Program Domowych Detektywów- Jaś i Małgosia na tropie

Opublikowano: poniedziałek, 07, maj 2018
admin_rs

Od lutego w klasie 5d realizowany był Program Domowych Detektywów- Jaś i Małgosia na tropie. Program ma na celu opóźnienie inicjacji alkoholowej u dzieci i młodzieży. Uczniowie wraz z wychowawcą omawiali zagadnienia w czasie godzin wychowawczych, a następnie dzieci wraz z rodzicami pracowali w domu. Podsumowaniem programu był Wieczór Jasia i Małgosi, w którym uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami.

Czytaj więcej: Program Domowych Detektywów- Jaś i Małgosia na tropie

„Trzymaj formę”

Opublikowano: poniedziałek, 30, kwiecień 2018
admin_rs

Od października 2017 r. uczniowie klasy 5a uczestniczą w ogólnopolskim programie „Trzymaj formę”, w ramach którego uczą się, czym jest racjonalne odżywianie, jak komponować zdrowe posiłki, jakich produktów spożywczych  unikać. Przekonują się również, że aktywność fizyczna - połączona ze zbilansowaną dietą - gwarantuje dobre samopoczucie, daje energię i zapewnia chęć do nauki.

            Z myślą o rówieśnikach piątoklasiści przygotowali krótką prezentację oraz opracowali ulotkę propagującą zdrowy styl życia.

Ulotka - >>>klik<<<

Czytaj więcej: „Trzymaj formę”

„Nie daj się” i „Poznaj swój potencjał”

Opublikowano: piątek, 09, luty 2018
admin_rs

W grudniu i w styczniu uczniowie klasy 4b i 4d uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych „Nie daj się”. Celem warsztatów było dostarczenie dzieciom wiedzy na temat sytuacji niebezpiecznych, wzrost świadomości nt. rodzajów przemocy, wzmocnienie w dziecku przekonania, że ma prawo dbać o swoje bezpieczeństwo. Zajęcia były przeprowadzone przez psychologa p. Joannę Cieszewską i pedagoga p. Katarzynę Białek specjalistów z Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji – Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Iławie. Również w styczniu uczniowie klas VII mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach z doradztwa zawodowego,  zrealizowanych przez pedagoga p. Dorotę Liskin także specjalistę z w/w placówki. Temat spotkania „Poznaj swój potencjał – rodzaje inteligencji a sposób uczenia się (w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera).

Czytaj więcej: „Nie daj się” i „Poznaj swój potencjał”

„Dopalacze” – niebezpieczne substancje

Opublikowano: piątek, 09, luty 2018
admin_rs

W związku z istniejącym zagrożeniem rozpowszechniania i zażywania tzw. „dopalaczy” wśród dzieci i młodzieży, w styczniu w naszej szkole zorganizowano dla rodziców uczniów kl. V-VII i nauczycieli prelekcję, dotyczącą szkodliwości używania „dopalaczy”. Pani mgr Iwona Marchlewska pracownik Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Iławie omówiła temat zapobiegania i szkodliwości zażywania tzw. „dopalaczy” w oparciu o prezentację multimedialną. Tematyka, która została poruszona spotkała się z dużym zainteresowaniem rodziców.

Czytaj więcej: „Dopalacze” – niebezpieczne substancje

„Jak bezpiecznie spędzić ferie” – spotkanie z policjantem uczniów klas I-III

Opublikowano: piątek, 12, styczeń 2018
admin_rs

Zimowe ferie zbliżają się do nas wielkimi krokami. Będzie to czas odpoczynku od zajęć szkolnych, beztroskich zabaw na śniegu. Aby te ferie upłynęły wszystkim uczniom bezpiecznie, dnia 10 stycznia br. uczniowie kl. I-III spotkali się z dzielnicowym KPP w Iławie mł.asp. D.Bonisławskim. Tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci w podczas ferii zimowych.

Czytaj więcej: „Jak bezpiecznie spędzić ferie” – spotkanie z policjantem uczniów klas I-III