Czwórka czyta dzieciom

Opublikowano: czwartek, 05, kwiecień 2018
admin_rs

27 marca 2018 roku miało miejsce kolejne spotkanie z książką zorganizowane dla Słoneczek z Miejskiego Przedszkola Nr 6 w Iławie. Nauczycielka biblioteki Szkoły Podstawowej im. Polskich Podróżników, p. Daria Zielińska w bardzo dostępny sposób przekazała dzieciom ciekawostki leśnych i żyjących na łące. Przeczytała sympatycznym słuchaczom utwory autorstwa Jolanty Kasperkowiak. Dzieci otrzymały do pokolorowania obrazki przedstawiające zwierzęta. Było to bardzo udane spotkanie.

View the embedded image gallery online at:
http://ssp4.ilawa.pl/index.php/biblioteka#sigFreeId6fbe218c66

Daria Zielińska

Powiatowy Konkursu Wiedzy o Literaturze pt. „Przepowiednia wolności. Śladami Wielkiego Królestwa”

Opublikowano: czwartek, 05, kwiecień 2018
admin_rs

Dnia 26 marca 2018 roku odbyły się eliminacje szkolne do  Powiatowego Konkursu Wiedzy o Literaturze pt. „Przepowiednia wolności. Śladami Wielkiego Królestwa” na temat znajomości powieści Doroty Terakowskiej „Córka czarownic”. Uczennice wykazały się dużą znajomością lektury i dlatego organizatorzy przeprowadzili dogrywkę I etapu. Do finału po bardzo wyrównanym poziomie zakwalifikowały się uczennice:
1. Alicja Zakrzewska klasa VI A
2. Wiktoria Wnuk klasa VI B
3. Oliwia Bączek VII A

Czytaj więcej: Powiatowy Konkursu Wiedzy o Literaturze pt. „Przepowiednia wolności. Śladami Wielkiego Królestwa”

CZWÓRKA CZYTA DZIECIOM

Opublikowano: wtorek, 13, luty 2018
admin_rs

9 lutego 2018 roku p. Daria Zielińska odwiedziła dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 6 w Iławie. W ramach akcji „Czwórka czyta dzieciom” zapoznała sześciolatków z bajką „Trzy świnki” autorstwa Grzegorza Kasdepke. Po wysłuchaniu przedszkolaki wykonały prace plastyczno – techniczne, na których zaprezentowały  postać jednej z trzech świnek.

Czytaj więcej: CZWÓRKA CZYTA DZIECIOM

CZWÓRKA CZYTA DZIECIOM

Opublikowano: piątek, 19, styczeń 2018
admin_rs

Basia i narty

Dnia 19 stycznia 2018 roku nauczycielka biblioteki szkolnej – p. Daria Zielińska odwiedziła dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 6 w Iławie. W ramach akcji „Czwórka czyta dzieciom” grupie sześciolatków Biedronki czytała bajkę Zofii Staneckiej pt. „Basia i narty”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały przygód małej bohaterki. W nagrodę otrzymały do pokolorowania obrazki przedstawiające bezpieczne zabawy na śniegu. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Kolejna wizyta w lutym.

Czytaj więcej: CZWÓRKA CZYTA DZIECIOM

CZWÓRKA CZYTA DZIECIOM

Opublikowano: piątek, 08, grudzień 2017
admin_rs

Gwiazdka Kubusia Puchatka

Dnia 8 grudnia 2017 roku nauczyciel biblioteki szkolnej – p. Daria Zielińska odwiedziła dzieci z Miejskiego przedszkola nr 6 w Iławie. Trzy i czterolatkom czytała bajkę Walta Disneya pt. „Gwiazdka Kubusia Puchatka”. Podczas wizyty u przedszkolaków towarzyszył również pluszowy Kubuś Puchatek. Dzieci z zainteresowaniem słuchały przygód tego wspaniałego i lubianego misia. W nagrodę otrzymały do pokolorowania obrazki przedstawiające choinkę i Mikołaja. Swoją wdzięczność okazały wręczając gościowi miłą niespodziankę. Z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie.

Czytaj więcej: CZWÓRKA CZYTA DZIECIOM

Jesienne porządki w bibliotece

Opublikowano: piątek, 06, październik 2017
admin_rs

Jesienne porządki w bibliotece uwieńczone zostały zmianą wystroju tablic. Umieszczono nowe wykazy lektur obowiązujące w klasach I – VII. Czekamy na uczniów, którzy jak spadające jesienne listki, chłonąć będą przepiękną literaturę. Powodzenia!!!!!!

Daria Zielińska

PRACOWITE RĄCZKI

Opublikowano: piątek, 06, październik 2017
admin_rs

Dziewczynki z „Koła Bibliotecznego” podjęły się wykonania zakładek do książek dla młodszych koleżanek i kolegów z klas I. Uczniowie otrzymają je  w listopadzie podczas włączenia ich w poczet czytelników naszej szkolnej biblioteki. Ale będzie radość!!!!

Opiekun Koła Bibliotecznego

Daria Zielińska