NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Opublikowano: niedziela, 16, grudzień 2018
admin_rs

W roku 2017 Szkoła Podstawowa im. Polskich Podróżników w Iławie przystąpiła do „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3. W marcu 2018 roku zostało udzielone wsparcie finansowe z Ministerstwa  Edukacji Narodowej na zakup książek do biblioteki szkolnej. Z początkiem nowego roku szkolnego księgozbiór powiększył się o 721 sztuk nowych  woluminów. Zakup nowości wydawniczych z dotacji stanowi ogromne wsparcie finansowe w postaci aktualizacji zasobów biblioteki, przy jednoczesnym zaspakajaniu  gustów czytelniczych.

Czytaj więcej: NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

SUMIENNY ŁĄCZNIK W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Opublikowano: środa, 06, czerwiec 2018
admin_rs

Konkurs biblioteczny „SUMIENNY ŁĄCZNIK W ROKU SZKOLNYM 2017/2018” rozstrzygnięty! Ośmioro uczniów zostało wyróżnionych w ramach sumiennego wywiązywania się z powierzonej funkcji. „Łącznicy na medal” otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Czytaj więcej: SUMIENNY ŁĄCZNIK W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

SPOTKANIE AUTORSKIE Z WOJCIECHEM WIDŁAKIEM

Opublikowano: poniedziałek, 04, czerwiec 2018
admin_rs

25 maja 2018 roku uczniowie klasy III c wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Romanowską i nauczycielką biblioteki panią Darią Zielińską wzięli udział w spotkaniu z pisarzem książek dla dzieci -panem Wojciechem Widłakiem. To autor serii opowieści „Pan Kuleczka”. W bardzo sympatyczny sposób opowiedział dzieciom jak powstają jego książki. Jego opowiadanie zmieniło się w dialog poprzez nawiązanie wspaniałego kontaktu ze słuchaczami. Dziękujemy organizatorom spotkania Filii  nr 2 MBP w Iławie za możliwość uczestniczenia w spotkaniu.

Czytaj więcej: SPOTKANIE AUTORSKIE Z WOJCIECHEM WIDŁAKIEM

MAJ-ŚWIĘO BIBLIOTEK

Opublikowano: niedziela, 20, maj 2018
admin_rs

Dnia 15.05.2018r.,w ramach Tygodnia Bibliotek,grupa uczniów z kl.I-III pod opieką pani Darii Zielińskiej i Bożeny Pawlikowskiej uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez Panie bibliotekarki z MBP w Iławie. Dzieci dowiedziały się,jak powstaje książka,poznały nowe słowa związane z etapami jej powstawania. 

Czytaj więcej: MAJ-ŚWIĘO BIBLIOTEK

Konkurs biblioteczny dla klas czwartych „Wiem wszystko, czyli jeden z dziesięciu”

Opublikowano: czwartek, 17, maj 2018
admin_rs


14 maja 2018 r. odbył się konkurs biblioteczny „Wiem wszystko, czyli 1 z 10”, w którym udział wzięli uczniowie klas czwartych. Uczestnicy, wzorem telewizyjnego konkursu, zmagali się ze sobą w trzech etapach. Wiedza, którą musieli się wykazać dotyczyła różnych dziedzin.

Pojawiły się pytania z przedmiotów, z którymi uczniowie na co dzień mają styczność w szkole, ale nie zabrakło też pytań z życia wziętych, zagadek oraz ciekawostek.

Czytaj więcej: Konkurs biblioteczny dla klas czwartych „Wiem wszystko, czyli jeden z dziesięciu”

CZWÓRKA CZYTA DZIECIOM

Opublikowano: niedziela, 13, maj 2018
admin_rs

CZWÓRKA CZYTA DZIECIOM

Dnia 9 maja 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie z przedszkolakami. Nauczyciel biblioteki szkolnej – p. Daria Zielińska odwiedziła najmłodszych miłośników książek w Miejskim Przedszkolu Nr 6. Wprowadziła słuchaczy w świat roślin i zwierząt budzących się do życia na wiosnę. Podsumowaniem spotkania było rozwiązanie przez przedszkolaków karty pracy „pokoloruj i  policz, ile motyli znajduje się na łące”. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze J. Dzieci w dowód wdzięczności wręczyły gościowi piękne podziękowanie za lekcje czytania dzieciom.

„Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży”

Opublikowano: poniedziałek, 30, kwiecień 2018
admin_rs

Podczas kwietniowych wywiadówek wychowawcy klas I - VII mieli możliwość przekazania rodzicom treści na temat roli książki w życiu dziecka jako wspaniałego sposobu na spędzanie wolnego czasu – zarówno samemu, jak z rodzeństwem czy rodzicami. Czytanie książek to podróż w świat wyobraźni, daje wytchnienie i tak potrzebną współczesnym dzieciom ciszę. To jeden z najlepszych sposobów relaksu, uczy empatii i wrażliwości. Treści przekazane rodzicom zostały wyeksponowane na tablicy, gdzie każdy z zainteresowanych osób mógł się z nimi zapoznać. Pomysłodawcami owej akcji były panie ze szkolnej biblioteki.

Daria Zielińska