Lekcja o Funduszach Europejskich

Poprawiono: poniedziałek, 05, listopad 2018 Opublikowano: poniedziałek, 05, listopad 2018 admin_rs

Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich V” i tym samym znaleźliśmy się w gronie 268 placówek oświatowych z 5 województw Polski Wschodniej biorących udział w tym projekcie!

W ramach akcji uczniowie klasy 6A mieli możliwość uczestnictwa w wyjątkowych zajęciach, przybliżających im świat Funduszy Europejskich. Podstawowym materiałem dydaktycznym lekcji był komiks oraz film animowany. Komiks pt.: „Fundusze Europejskie – Z nimi wszystko jest możliwe”  przedstawia historię Olka, niepełnosprawnego chłopca, który sądzi, że nie poradzi sobie w „zewnętrznym” świecie, poza swoim mieszkaniem, oraz jego koleżanki Julki – nowej sąsiadki, która namawia chłopca do wzięcia udziału w szkolnej wycieczce. Wyjazd z klasą otwiera Olka na nowe doświadczenia. Chłopak widzi zmiany w otaczającej go rzeczywistości, którą w znacznej mierze kształtują Fundusze Europejskie, i pragnie bardziej korzystać z życia. Z kolei film animowany umożliwia uczniom odbycie wirtualnej wycieczki szlakiem rowerowym Green Velo. Dzięki niej przekonują się jak wiele ciekawych i wartościowych projektów jest finansowanych ze środków Unii Europejskiej na terenie Polski Wschodniej.

 

To dzięki tym materiałom uczniowie dowiedzieli się, jakie inicjatywy są wspierane przez środki unijne i jak bardzo zmieniło się ich własne otoczenie, dzięki Funduszom Europejskim! Dodatkowo uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy, w którym wygraną były 3 bony do Empiku o wartości 40zł  i 30 zł. Zwycięzcom gratulujemy !!!

Organizatorem akcji edukacyjnej, współfinansowanej ze środków Funduszy Europejskich, jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Małgorzata Pasternak

Odsłony: 3967