Narodowe Czytanie w „Czwórce”

Poprawiono: wtorek, 11, wrzesień 2018 Opublikowano: wtorek, 11, wrzesień 2018 admin_rs

            7 września br., czyli w przededniu ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”, uczniowie klas: 7a, 7b oraz 8c zapoznali swoich kolegów i koleżanki z fragmentami powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Niezwykłe spotkanie z lekturą poprzedziły działania mające na celu przybliżenie wychowankom SP4 sylwetki i twórczości prozaika. Chętni chłopcy i dziewczęta przygotowali prezentacje multimedialne, opracowali referaty i podzielili się swoją wiedzą z rówieśnikami, a następnie dla uwiecznienia wydarzenia opatrzyli swoje egzemplarze dzieła  pamiątkową pieczęcią nadesłaną w tym celu z Kancelarii Prezydenta RP.

            Warto wspomnieć, iż projekt „Narodowe Czytanie” został zainicjowany w 2012 r. i nadal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród Polaków. Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do tego przedsięwzięcia, ale już wiadomo, że wpisze się ono na stałe  do kalendarza szkolnych wydarzeń i z pewnością weźmiemy udział w kolejnych edycjach.

            Szkolni organizatorzy imprezy dziękują wszystkim zaangażowanym w akcję uczniom za dojrzałość i odpowiedzialność podczas realizacji powierzonych im zadań.

M. Pasternak

Odsłony: 8268